سفارش تبلیغ
صبا

کلام برتر
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

از دانشمندی پرسیدند تا بهشت چقدر فاصله و راه است؟جواب داد:یک قدم!! از وی توضیح خواستند.گفت:یک پای خود را روی نفس اماره بگذار،پای دیگرت را به بهشت.

*****

آیات 40 و 41 سوره نازعات:و اما من خاف مقام ربه و نهی النفس عن الهوی فان الجنه هی الماوی

هرکس از حضور در پیشگاه عز و ربوبیت بترسدو از هوای نفس دوری جست،همانا بهشت منزلگاه اوست

از دست عزرائیل نجاتم بده

درزمان حضرت سلیمان مردی ساده اندیش در حالی سخت ترسیده بود و چهره اش زرد و لب هایش کبود شده بود،خود را به حضرت سلیمان رسانیده و گفت:ای سلیمان به من پناه بده! حضرت سلیمان پرسید چه شده است؟او گفت:عزرائیل با خشم به من نگاه کرد و من وحشت کرده ام.حال از شما تقاضای عاجزانه دارم که به باد فرمان بدهید مرا به هندوستان ببرد تا از دست عزائیل رهایی یابم.حضرت سلیمان نیز این کار را کرد.

روز بعد حضرت سلیمان عزائیل را دید و گفت چرا به این بینوا خشم آلود نگاه کردی و باعث شدی که او از وطن خود آواره شده و بی خانمان گردد؟عزرائیل گفت:خداوند فرموده بود که من قریب همان ساعت جان او را در هنوستان بگیرم لذا وقتی او را در اینجا دیدم در فکر فرو رفتم و حیران شدم که چگونه جان او را در هنوستان بگیرم در حالی که او اینجاست و او از چهره ی تعجب انگیز من ترسید و من نگاه غضب آلودی به او نکردم.لحظاتی بعد به هندوستان رفتم و دیدم آنجاست و در نتیجه جانش را گرفتم.

*******

آیه 8 سوره جمعه:قل ان الموت الذی تفرون منه و انه ملاقیکم

ای رسول ما بگو مرگی که از آن فرار می کنید سرانجام به سراغتان آمده وشما را ملاقات می کند.....[ جمعه 92/6/8 ] [ 12:0 صبح ] [ احمد اکرمی ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا. خدایا :مرا یک چشم بهم زدن به خودم وا مگذار سلام/ یه معلم که سعی دارد در اینجا با گذاشتن مطالب خواندنی در تقویت باور دینی و توجه به اینکه خدای سبحان ناظر اعمال ماست سهیم باشد. باور کنیم هر چیزی که خدا آفریده زیباست و بجا .کاری نکنیم که خاطره ی بدی در اذهان دیگران بجا گذاریم . بیاییم در این دو روز عمر دلها را به هم وصل کنیم .شاید فردایی در کار نباشد.بیاییم از ثانیه های زندگیمان درست استفاده کنیم. کاری نکنیم فردا حسرت امروز را بخوریم. دلهایتان مثل گل های بهاری شاداب و مانند برف زمستان قلبهایتان پاک و سفید باشد .در پناه خالق بی همتا
امکانات وب


بازدید امروز: 23
بازدید دیروز: 53
کل بازدیدها: 370366